LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes de 1r de Batxillerat visiten els estudis de Catalunya Ràdio i el projecte realitzat pel mitjà Tebvis

Coneixem i fem de redactors i editors per un dia. 

El passat dilluns 20 de març l’alumnat de primer de batxillerat de periodisme coneixen de primera mà els mitjans de comunicació. En primer lloc van visitar els estudis de Catalunya Ràdio per esbrinar la manera de treballar i inspirar en la matèria periodís-tica i el món radiofònic. Durant l’estada al famós mitjà, l’alumnat va poder gaudir en di-recte dels matins de Catalunya Ràdio amb la Laura Rosel i el seu equip de treball. Un cop acabat el directe van visitar els diversos estudis i departaments de l’entitat, on els mateixos alumnes van ser els protagonistes d’una gravació sobre diferents infor-matius de la setmana; van poder sentir la pressió del que és parlar en directe per la ràdio. Per la tarda, es van dirigir als estudis de Tebvist, la primera televisió de Catalunya feta íntegrament per persones amb discapacitats. Tebvist és una entitat que treballa per aconseguir una vida inclusiva per a aquest col·lectiu. Josep Mª Soro, el seu director i exalumne del Col·legi Episcopal, destaca el procés creatiu i formatiu que hi ha darrere de cada programa i considera que és tant o més important com el resultat final que veiem a la pantalla.

PER LLEGIR MÉS...