LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Taller de contes, una oportunitat d’aprenentatge des de petits!

“La castanyera”, “Les set cabretes i el llop” i “Per quatre cantonades de no res”.

El taller de contes és una activitat de caràcter interdisciplinari que realitzen els infants de la nostra llar al llarg del curs escolar.

Aquesta consisteix en el treball de tres contes durant el curs des dels diferents àmbits: plàstic, lingüístic, matemàtic i lúdic.

Algunes de les activitats són la representació dels contes per part de les educadores de forma teatralitzada, el joc amb elements reals del conte, el comptatge dels diferents personatges del conte i fins i tot la representació des d’un vessant plàstic a través de la creació de les diferents disfresses per Carnestoltes i la realització de murals col·lectius. 

PER LLEGIR MÉS...