LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Projecte “La festa major de Lleida”

Les nostres tradicions. 

Aquest tercer trimestre, el nostre projecte de treball a EI5 anys ha sigut “La Festa Major” de la nostra ciutat.

Els infants han estat entusiasmats amb el tema escollit. Ja en sabien molt, però ens vam plantejar que més volíem saber: com comença la nostra Festa Major, quins actes hi ha, quins són els protagonistes, com acaba, què passa després de la Festa Major i què és el que més ens ha agradat.

Com sempre, les famílies van col·laborar en portar informació sobre els gegants, capgrossos, els actes i activitats, el nostre Marraco i fins i tot vam tenir visites de padrins i una salutació especial del pregoner d’aquest any.

Finalment, després de preparar el nostre pregó, vam convidar a tots els infants de 3 i 4 anys, a celebrar la nostra Festa Major. Vam fer el nostre seguici especial. 

PER LLEGIR MÉS...