LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Emprenedoria i solidaritat

El projecte “Petits empresaris de Ponent” com a eina d’aprenentatge i servei.

En el seu dia el periodista i escriptor Eduardo Galeano va dir: “Molta gent petita, en llocs petits, fent coses petites, poden canviar el món”.

Hem volgut compartir aquesta màxima tot aprofitant la nostra participació en el projecte Petits Empresaris de Ponent, que tenia el seu punt àlgid a la Plaça de la Catedral amb la venda dels productes elaborats a l’aula per les nostres empreses.

D’aquesta manera, els beneficis obtinguts (720 €) aniran destinats a l’ONG de Kuwonku (Gàmbia) on, per cert, aquest curs professors/es del nostre centre hi han compartit la seva experiència durant uns dies.

Vàrem fer coincidir l’acte de donació dels beneficis amb l’acte de lliurament d’orles de 6è el darrer dia de curs. L’Alba i l’Anna (professores participants) ens van fer saber que aquests beneficis anirien destinats a la millora del mobiliari escolar d’aquesta població gambiana.

Així, a partir de la nostra creativitat, iniciativa, habilitat i bona voluntat, aprenem a emprendre i aprenem a ser solidaris.

PER LLEGIR MÉS...