LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Lliurament dels premis Recerca Jove 2022

L’Episcopal obté 13 premis de Recerca Jove en 5 anys.

El president de la Generalitat, el conseller de Recerca i Universitats i la consellera d’Educació han lliurat els Premis de Recerca Jove (PRJ) 2022, que en aquesta edició han distingit un total de 98 estudiants de 3r i 4t d’ESO, batxillerat i cicles formatius de grau mitjà o superior per a la realització de 79 treballs d’investigació científica.

Destaquem les paraules del conseller de Recerca: “L’objectiu d’aquests premis és despertar interès per la ciència, per la curiositat i per la investigació en tots els àmbits de la vida. Són una font de riquesa que comença a preparar el futur perquè els científics del futur sou aquí”.

Dins del conjunt de premis que s’atorguen en el conjunt de Catalunya, l’Episcopal n’ha obtingut dos:

“Inclusive education. A school for everyone” de Judit Gatnau Segarra

“Petit atelier. Creació d’un pla d’empresa” de Marta Moya Mosoll

Si sumem a aquests premis als aconseguits els darrers anys, el col·legi ha estat guardonat amb 13 premis Recerca Jove en cinc anys, fet que el reconeix com un Centre que fomenta de forma excel·lent l’esperit de recerca dels seus estudiants de Batxillerat.

PER LLEGIR MÉS...