LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La part de la Terra que trepitgem

Superfície terrestre.

Per tal d’aprendre significativament el concepte de la composició del sòl, les i els alumnes de quart de primària, hem cooperat junts i hem treballat en equip. Hem pres la decisió de formar grups, el repartiment de les tasques i la responsabilitat de dur el material necessari a banda d’investigar la base de coneixement sobre la que ens calia construir. Únicament podíem assolir l’objectiu grupal si cada membre aconseguia assolir el seu propi.

Ho hem fet molt bé! Ens hem organitzat i responsabilitzat i el resultat ha estat molt positiu. D’una forma ben lúdica i manipulativa hem après les diferents capes de la superfície terrestre.

El resultant ens ha permès també entendre millor la permeabilitat i impermeabilitat dels materials

PER LLEGIR MÉS...