LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Distinció PAU 2023

L’alumna Cristina Güell obté una distinció PAU 2023 per obtenir un 9,3 a la Fase General.

Des de l’any 2001 el Consell Interuniversitari de Catalunya, atorga anualment un reconeixement públic a l’alumnat que ha demostrat una excel·lent preparació en la realització de les Proves d’Accés a la Universitat (PAU). 

Es concedeix la Distinció PAU a l’alumnat de Catalunya que, en la convocatòria ordinària de juny, ha obtingut una qualificació igual o superior a 9 punts en la fase general de les proves d’accés a la universitat. 

Els distingits van rebre el dissabte 4 de novembre un diploma acreditatiu a l’Auditori de Barcelona per part del president de la Generalitat Pere Aragonès, del conseller de Recerca i Universitats Joaquim Nadal i de la consellera d’Educació Anna Simó.

L’alumna Cristina Güell va obtenir una d’aquestes distincions per obtenir un 9,3 a les PAU 2023. Enhorabona Cristina!

PER LLEGIR MÉS...