LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’alcalde de Lleida imparteix una classe als alumnes de 2n de Batxillerat

Els joves han de ser un actiu clau en la política.

El passat 18 d’abril, el Paer en cap de l’Ajuntament de Lleida, el Sr. Fèlix Larrosa, va impartir una classe als alumnes de 2n de Batxillerat a prop de la finalització d’aquesta etapa. L’alcalde va exposar les competències de l’Ajuntament alhora que també explicava aspectes clau de la història de la Paeria. En acabar la xerrada hi va haver un espai per respondre les preguntes d’alguns dels alumnes presents: van sorgir aspectes com l’aplicació dels Objectius per al Desenvolupament Sostenible a la ciutat, la seguretat o la cohesió entre barris. També va voler destacar la necessària implicació dels joves en la política. L’alcalde va fer èmfasi en la importància d’aquesta implicació activa del jovent en els afers comuns de la nostra ciutat. Finalment, va convidar els alumnes a fer ús del seu esperit crític. En aquest sentit, les paraules del Paer en cap no van deixar ningú indiferent, ja que van interpel·lar en molts casos el paper dels adolescents. En finalitzar la seva primera visita a l’escola com a alcalde de la ciutat, va signar en el Llibre d’honor.

PER LLEGIR MÉS...