LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada d’orientació personal i professional

La Dra. Gemma Mateus realitza una xerrada als alumnes de Ciències.

El passat divendres 19 d’abril, l’alumnat de 1r i 2n curs de Batxillerat de la modalitat de Ciències, van poder gaudir d’una xerrada a càrrec de la Doctora i exalumna del col·legi Gemma Mateus.
L’objectiu d’aquestes sessions, que s’emmarquen dins la matèria d’Orientació personal i professional, és acompanyar i orientar als alumnes que properament hauran de decidir quins estudis posteriors realitzar.
La Dra. Gemma Mateus ha compartit la seva experiència acadèmica i professional des de la seva etapa d’estudiant, incidint en valors tan importants en aquesta etapa acadèmica com la perseverança i l’actitud positiva cap a l’estudi, fins a la seva situació laboral actual, com a metgessa de casos clínics de la Unitat de cardiologia de l’Hospital Arnau de Vilanova de Lleida. En acabar l’alumnat va poder respondre els dubtes exposats sobre els diferents itineraris i inquietuds relacionades amb l’àmbit sanitari.
Moltes gràcies per compartir la teva experiència Gemma!

PER LLEGIR MÉS...