LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Anem a contar faules?

Una dosi de píndoles de saviesa amb efectes de llarga durada.

Explorar el meravellós món de les faules és embarcar-se en un viatge emocionant que, a la vegada, et permet descobrir joies literàries i aprendre valors que perduren de per vida. A través de personatges humans i animals, i situacions imaginatives, les faules esdevenen una font inesgotable de diversió i aprenentatge per als infants. Captiven la imaginació i estimulen el pensament crític. Les seves històries ensenyen valors com la honestedat, la humilitat, la perseverança i el respecte, entre altres. Quan els alumnes són capaços d’endinsar-se en un llibre de faules i extreure’n cadascun d’ells un personatge, sigui persona, animal o narrador, i fer-se’l seu per a ser representat teatralment, aleshores es submergeixen en un món ple de misteri i aventura, i en descobreixen la seva autèntica màgia. Des de la perspectiva competencial, no cal dir que el potent treball de lectura, comprensió i expressió escrita, oral i artística que comporten és inqüestionable. Els alumnes de cinquè hem gaudit i hem fet gaudir aquest final de curs amb un espectacle teatral, inspirat en el llibre “Fábulas contadas a los ninos”, al Saló d’Actes davant de tots els pares i mares. L’experiència, malgrat els nervis i el neguit previs, molt gratificant i enriquidora.

PER LLEGIR MÉS...