COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Xerrada de Càrites

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Una voluntària ens explica la seva experiència

El passat divendres, des de l’àrea de pastoral, vam rebre la visita d’un testimoni i actual voluntaria de Càritas Diocesana de Lleida, que ens va explicar des de la seva experiència personal quina era la funció de la ONG a Lleida i què vol dir ser voluntari.

Durant la sessió vam saber quina era la situació de la societat actual lleidatana que rep l’ajuda d’aquesta entitat i vam ser coneixedors de perquè aquesta part de la societat es troba en aquesta situació de desigualtat, injustícia i pobresa.

Ens enduem una molta bona experiència de creixement personal i una frase que defineix l’essència del voluntari: “Nadie es tan pobre que no pueda dar, ni tan rico que no pueda recibir”.

PER LLEGIR MÉS...