LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Com ens podem coordinar amb la infermera de pediatria?

Què hem de tenir en compte en relació al creixement i maduració dels infants?

A les classes del cicle, ens insisteixen en la importància de treballar en xarxa i de coordinar-nos amb els recursos comunitaris que també treballen amb i pels infants.

20151020_113441

Per això, ens ha visitat la Laura Lanaspa, infermera de pediatria. Ella ens ha explicat com controlen als serveis sanitaris el creixement dels infants, quins aspectes poden influir, què s’ha de tenir en compte. a la llar d’infants, om podem fer la coordinació escola bressol-centre de salut i alguns aspectes rellevants en la prevenció de malalties.

Segur que ho intentarem fer molt bé!!!

PER LLEGIR MÉS...