LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Treballem la tardor dins i fora de l’aula

Quina diversitat d’activitats.

Són  moltes les activitats que es fan a la llar aprofitant tot el que ens aporta la tardor:

S’ha experimentat  amb papers de diferents textures amb els colors d’aquesta estació, s’han descobert i treballat característiques de moltes fruites i fins i tot es van elaborar panellets que les famílies van poder tastar a la Festa de la Castanyada.

A més a més, els més grans de la llar, els alumnes de P2, van realitzar la seva primera sortida de curs. Tot passejant, van arribar als jardins de l’edifici del Rectorat i van  poder veure  directament la gran catifa de fulles sota els arbres, hi van jugar una bona estona, els hi va agradar tant l’experiència, que en  van agafar un bon grapat per poder compartir-les amb la resta de companys a l’escola a través d’una activitat sensorial a l’aula polivalent.

PER LLEGIR MÉS...