LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Plaer per la lectura

A l’ESO ens endinsem al món dels llibres.

Al Col·legi Episcopal  els alumnes de l’ESO gaudim cada setmana de 30 minuts de lectura de tipus variat en una hora concreta del matí. En aquest temps desenvolupen la nostra capacitat de ficar-nos a la pell dels protagonistes, viure la història que ens descriuen les paraules de cada pàgina, millorar la competència lectora, saber gaudir del silenci i de tot tipus de lectura: poesia, divulgació, científica, teatre, còmics, narrativa… En aquests dies tenim l’oportunitat de portar un llibre de lectura de casa o escollir un dels llibres o còmics de la selecció del nostre Centre.
En aquesta fotografia, els alumnes de 3r d’ESO participen d’aquest temps de lectura.

PER LLEGIR MÉS...