LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Inici de l’any de la misericòrdia

Cridats a estimar com el Pare del cel.

El passat diumenge 13 de desembre, a la Catedral de Lleida, el Bisbe Salvador va obrir l’Any sant de la Misericòrdia, amb una missa solemne. La Catedral plena de gom a gom, va celebrar amb joia la crida del Papa a reflexionar i treballar més seguint l’exemple d’amor que Déu ens té. També al final de la celebració, es va procedir a l’acte d’Enviament de tots els agents de pastoral de la diòcesi, catequistes i professors de religió i dels escoles cristianes. Part del professorat del nostre col·legi va assistir i participar en la celebració.

Tenim pel davant un any per aprofundir en l’amor de Déu, l’amor als altres, i el sentir-nos acompanyats sempre per Déu en la nostra tasca educativa i de testimoni enmig de la societat.

PER LLEGIR MÉS...