COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Tres alumnes d’ESO de l’Episcopal comparteixen lectures en obert

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Pòquer de llibres.

El passat divendres 8 de gener, tres alumnes d’ESO de l’Episcopal, l’Alba  Sapena, l’Anna Berenguer i l’Etna Miro, juntament amb altres companys de projecte van tenir l’oportunitat d’anar a fer una petita xerrada/entrevista a la cadena de ràdio Cope Lleida. Després, van dur a terme la presentació oficial a la Biblioteca Pública de la iniciativa en la que participen “Pòquer de llibres”.

Consisteix en un projecte en el qual sis joves recomanen a d’altres tot tipus de lectures de caire juvenil.  De moment tot va sobre rodes, i fins i tot tenen un blog on aniran penjant ressenyes i entrades sobre les seves lectures. Us deixem el link per si voleu fer-li una ullada!

“Va ser una experiència molt enriquidora tant per nosaltres com pel públic que ens va acompanyar”, expressen totes tres. Per acabar feren recomanacions express i personalitzades  a tots els assistents. Us esperen a la biblioteca i al seu blog!

PER LLEGIR MÉS...