LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Tres alumnes d’ESO de l’Episcopal comparteixen lectures en obert

Pòquer de llibres.

El passat divendres 8 de gener, tres alumnes d’ESO de l’Episcopal, l’Alba  Sapena, l’Anna Berenguer i l’Etna Miro, juntament amb altres companys de projecte van tenir l’oportunitat d’anar a fer una petita xerrada/entrevista a la cadena de ràdio Cope Lleida. Després, van dur a terme la presentació oficial a la Biblioteca Pública de la iniciativa en la que participen “Pòquer de llibres”.

Consisteix en un projecte en el qual sis joves recomanen a d’altres tot tipus de lectures de caire juvenil.  De moment tot va sobre rodes, i fins i tot tenen un blog on aniran penjant ressenyes i entrades sobre les seves lectures. Us deixem el link per si voleu fer-li una ullada!

“Va ser una experiència molt enriquidora tant per nosaltres com pel públic que ens va acompanyar”, expressen totes tres. Per acabar feren recomanacions express i personalitzades  a tots els assistents. Us esperen a la biblioteca i al seu blog!

PER LLEGIR MÉS...