LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Dia de la Pau

Celembrem el dia de la Pau a Educació Infantil.

A l’escola treballem diàriament els valors, però durant la setmana passada ens vam aturar especialment en el de la Pau.

Vam explicar contes que ens van fer reflexionar, vam aprendre cançons, vam elaborar murals i vam mirar vídeos relacionats amb la pau. També vam rebre la visita del Rondallaire,  ens va explicar el conte del “Gat i el gos” una història que ens va fer adonar que tots som diferents, i la gran riquesa que això comporta perquè ens puguem entendre i estimar.

El divendres al matí ho vam celebrar tots junts fent una gran rotllana al pati i cantant el lema d’aquest curs : “Jo, els altres i el món” i les altres cançons relacionades amb la pau.

PER LLEGIR MÉS...