LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La festa de carnestoltes a educació infantil

El pavelló s’omple de música i de colors.

Aquest curs tenint en compte el lema del col·legi : “ Jo , els altres i el món “  es va relacionar  el tema de Carnestoltes amb les emocions.

Els nens i nenes d’Educació Infantil, es van transformar en “monstres de colors “, cada color identificava una emoció , el groc: l’alegria, el blau: la tristesa, el roig: la ràbia, el negre: la por, el verd: la calma i el blanc totes les emocions.

Després de tota la setmana seguint les ordres divertides del rei Carnestoltes, aprenent poemes i cançons, desenvolupant la creativitat amb manualitats i passant-nos d’allò més bé, va arribar la festa esperada per ballar tots junts al pavelló davant l’expectació de totes les famílies.

Un any més, la celebració de carnestoltes va ser tot un èxit !!!

Gràcies a tots per la vostra col·laboració.

PER LLEGIR MÉS...