COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Xerrada de la fotògrafa Lídia Vives

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Talent, passió i emprenedoria.

El passat dijous 12 de febrer la fotògrafa Lídia Vives va oferir una xerrada als alumnes de 1r i 2n de Batxillerat Artístic. La Lídia és exalumna del Col·legi, va cursar la modalitat de Batxillerat Artístic i actualment finalitza el Grau de Belles Arts per la Facultat de Barcelona.

La seva breu però intensa trajectòria professional la defineix com una incipient artista plena de projectes i histories que explicar. Sovint, a partir dels seus autoretrats ens convida a entrar a un món surrealista i oníric ple de detalls narratius i conceptuals. Les seves obres s’han donat a conèixer a Lleida, Terol, Múrcia, París i Barcelona a partir de les exposicions: “Wonderland”, “Evasiones”, “Fotofever Art Fair”, “El + de la fotografia” i “Sex Series”.

El seu talent, les seves vivències i els seus consells van ser un bon exemple d’emprenedoria i passió per allò que fem i ens defineix.

Us recomanen  conèixer aquesta jove promesa visitant la seva pàgina web: http://www.lidiavives.com (descarregant les imatges també tindreu accés a una mostra de la col·lecció que l’acompanya).

PER LLEGIR MÉS...