LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Racons de joc a les classes de la llar!

La biblioteca, l’hospital, la cuina, els cotxes i la perruqueria.

A la llar s’organitzen espais a les aules destinats al joc simbòlic.

Aquestes zones concretes de joc permeten als infants imaginar i explorar amb material divers, desenvolupant el pensament creatiu i reproduint experiències quotidianes  i rols diferents del món adult . Al mateix temps es posen en pràctica habilitats que els ajuden a socialitzar-se i a fer créixer el seu llenguatge  treballant  actituds de col·laboració, de respecte i d’integració.

La diversitat de racons de joc ha estat pensada en relació als infants de cada nivell. Mentre els més petits de P0 a través de diferents textures  descobreixen noves sensacions, els de P1  fan conduir els cotxes per carreteres amunt i avall i cuiden de les nines tot preparant els millors plats a la cuina.

En un racó tranquil la biblioteca, ofereix als infants el món màgic dels contes.

A les classes de P2, s’ho passen d’allò més bé mentre van escollint nous pentinats i aprenen a fer servir els estris necessaris de la perruqueria. Al costat mateix, disposen d’una consulta mèdica on els metges i infermers estan preparats per qualsevol consulta!

PER LLEGIR MÉS...