LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Participem a l’Olimpíada Catalana de Química

Una experiència d’excel·lència a la Universitat.

Participar en l’Olimpíada de Química suposa un repte personal, ja que has de tenir els conceptes molt clars. Quan ens van proposar de participar-hi, vam pensar que seria una oportunitat de passar un examen diferent als que fem normalment, una manera de preparar-nos per a la selectivitat ja que el temari és molt ampli i no sabíem exactament què ens podien preguntar. Ens ha servit per abordar els temes treballats des de diferents perspectives, així com per preparar a títol personal i als seminaris parts del temari que encara no s’havien donat a classe.

Ha estat una experiència molt enriquidora i estem molt satisfetes amb la puntuació obtinguda. Això ens dona confiança per afrontar la part final del curs i la selectivitat.

Judith Moreno i Alba Orellana.

PER LLEGIR MÉS...