LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Recollim un Premi de Recerca Jove.

La Mar Ariza recull el premi de mans del conseller d’Empresa i Coneixement Jordi Baiget.

Els Premis de Recerca Jove (PRJ) han distingit als millors treballs de Recerca  dels estudiants de Batxillerat a nivell de tota Catalunya. Aquests premis, que atorga el Govern, a través de la Secretaria d’Universitats i Recerca i l’Agència de Gestió d’Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR), volen fomentar l’esperit científic entre el jovent.

Durant l’acte de lliurament celebrat aquest dissabte 2 d’abril a L’Auditori de Barcelona, el conseller d’Empresa i Coneixement, Jordi Baiget, ha destacat que aquests premis són un reconeixement als joves que han mostrat més aptitud per la investigació científica i que ells són el futur d’un país que depèn en bona part de la qualitat de la recerca que s’hi fa.

La Mar Ariza va recollir el premi pel seu treball “Teledetecció del blat de moro”. Moltes felicitats!

PER LLEGIR MÉS...