COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Visitem la Central Nuclear de Vandellós

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Sortida dels alumnes de 2n de Batxillerat Tecnològic.

El dia 5 d’abril vam fer una sortida a la Central nuclear de Vandellòs en procés de desmantellament. Esperàvem rebre una classe de Física sobre el procés de fissió nuclear, però ens vam trobar amb una altra realitat. Enresa, l’empresa a càrrec del desmantellament ens va fer una explicació exhaustiva sobre els diferents protocols a seguir per gestionar els residus d’alta activitat així com la gestió dels residus de mitjana i baixa activitat.

Més tard, vam realitzar un taller molt interessant en el que tres alumnes van escenificar els papers de supervisor, de tècnic i de mecànic. Vam comprovar de primera mà les mesures de seguretat radiològica que s’han de tenir en compte com a protecció pels treballadors.

Vam pujar al setè pis que dona just a sobre del reactor i després ens van portar a la part inferior, on a través d’un vidre vam veure on desaven el residus radioactius.

Alumnes de 2n de batxillerat Tecnològic.

PER LLEGIR MÉS...