COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Observem les parts d’una flor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

La flor. Part reproductora de la planta.

Els alumnes de 2n ESO estem treballant el cicle vital dels vegetals, en l’assignatura de Ciències Naturals. Com a complement de les classes teòriques, en el laboratori hem observat les parts d’una flor. En grups de tres alumnes, hem fet la dissecció de flors, utilitzant pinces i tisores, i hem observat les parts obtingudes en una lupa binocular. D’aquesta forma hem pogut distingir els estams, el pol·len, el pistil i fins i tot l’ovari amb els òvuls.

PER LLEGIR MÉS...