LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

3r premi en el certamen literari Enric Farreny per a la Marta Berenguer, alumna de 5è de primària.

L’obra premiada porta per títol “L’Alzheimer i el meu padrí”.

Com ja és tradició en el nostre centre, els alumnes de cicle mitjà i superior de primària han participat en el certamen de literatura jove Enric Farreny que organitza Omnium cultural. Enguany la Marta Berenguer, alumna de 5è, ha guanyat el 3r premi en la categoria de prosa.

El dijous dia 21, al teatre de l’escorxador, va tenir lloc l’entrega de guardons a tots els premiats en aquesta XXXVIIIena edició amb la presència de la Presidenta d’Òmnium Terres de Ponent, del secretari de la Delegació d’Ensenyament a Lleida i representants de l’IEI.

Encoratgem als nostres alumnes a seguir escrivint i a donar valor a les paraules.

PER LLEGIR MÉS...