LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El nostre projecte

Descobrim el mar.

Els alumnes de segon, hem engegat amb moltes ganes aquest tercer trimestre i decidits a treballar de valent en el nou projecte, el mar.

Hem vist tot parlant del tema a classe, que en sabem moltes coses del mar. Però no contents amb això ens hem posat a investigar.

Entre tots hem portat llibres, contes, jocs … i hem creat un raconet a la classe dedicat al nostre projecte.

Portant, portant… hem observat que no totes les platges tenen el mateix tipus de sorra i que l’aigua que bevem no té res a veure amb l’aigua del mar. Ens hem plantejat hipòtesis sobre la formació de les onades, els tipus de peixos, la temperatura de l’aigua… ara ens toca esbrinar el perquè de tot plegat. Amb l’ajuda de pares, mestres  i companys farem que el nostre projecte sigui tot un èxit.

PER LLEGIR MÉS...