COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

La festivitat de Sant Jordi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

 Setmana cultural a Educació Infantil.

Un any més arriba la festivitat de Sant Jordi i els carrers s’omplen de roses i llibres.

Durant aquesta setmana els infants d’educació infantil han fet moltes activitats relacionades amb aquesta diada: han après i recitat poemes i dites, han escoltat contes, han representat la llegenda de Sant Jordi tot passejant el drac i salvant a la princesa…També cada classe ha preparat una activitat plàstica per endur-se a casa.

Al voltant de la jornada de Sant Jordi membres de la Comunitat Educativa –pares i mares, avis i àvies, professors/es del col·legi i alumnes d’altres etapes- han passat per les aules del nostre centre a contar contes. Aquest curs  celebrem la XXa  Diada del conte.

Encara que aquest any s’escau amb dissabte no ho podríem passar per alt aquesta celebració tan especial a Catalunya.

PER LLEGIR MÉS...