LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La festivitat de Sant Jordi

 Setmana cultural a Educació Infantil.

Un any més arriba la festivitat de Sant Jordi i els carrers s’omplen de roses i llibres.

Durant aquesta setmana els infants d’educació infantil han fet moltes activitats relacionades amb aquesta diada: han après i recitat poemes i dites, han escoltat contes, han representat la llegenda de Sant Jordi tot passejant el drac i salvant a la princesa…També cada classe ha preparat una activitat plàstica per endur-se a casa.

Al voltant de la jornada de Sant Jordi membres de la Comunitat Educativa –pares i mares, avis i àvies, professors/es del col·legi i alumnes d’altres etapes- han passat per les aules del nostre centre a contar contes. Aquest curs  celebrem la XXa  Diada del conte.

Encara que aquest any s’escau amb dissabte no ho podríem passar per alt aquesta celebració tan especial a Catalunya.

PER LLEGIR MÉS...