LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Cinema i art

Exposició del Batxillerat Artístic a la Biblioteca Pública de Lleida.

Durant tot el mes de maig, els alumnes de segon de Batxillerat Artístic exposen a la Biblioteca Pública de Lleida.

Aquest any l’exposició anual es desenvolupa a partir del fil conductor:

cinema i art. Totes les obres s’inspiren en diferents pel·lícules, tals com: “Amelie” de Jean Pierre Junet, “El club de los poetas muertos” de Peter Weir, “Forrest Gump” de Robert Zemeckis, “Pulp fiction” de Quentin Tarantino, “El resplandor” de Stanley Kubrick, “Grease” de Randal Kleiser, “El planeta de los simios” de Tim Burton, “El cisne negro” de Darren Aronofsky…, arribant a un total de 28 obres emmarcades en diferents gèneres cinematogràfics, estils i tècniques plàstiques.

Us convidem a conèixer aquesta exposició que fusiona diferents disciplines artístiques.

 

PER LLEGIR MÉS...