LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida al taller de la pintora lleidatana Mercè Humedas

La pintura: un món fascinant d’expressió i comunicació.

Avui hem culminat la roda de visites al Taller de la pintora lleidatana Mercè Humedas. Els alumnes de Cicles Formatius de Grau Superior d’infantil hem estat treballant sobre el desenvolupament de l’expressió i comunicació plàstica en infants d’Educació Infantil. L’objectiu fonamental de la plàstica en aquestes edats és precisament l’expressió dels sentiments i de les emocions i nosaltres hem tingut el privilegi d’escoltar-ho en directe. La Mercè ens ha ensenyat la seva paleta de colors, els pigments, les barreges…i sobre tot ens ha volgut transmetre el seu amor per la pintura, el rerefons dels seus quadres, el que vol transmetre i el per què  dels seus quadres. Hem après la importància de portar als infants als museus i d’explicar-los les pintures perquè aprenguin a entendre-les i així valorar el nostre patrimoni artístic. Moltes gràcies Mercè!

PER LLEGIR MÉS...