COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Sortida al taller de la pintora lleidatana Mercè Humedas

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

La pintura: un món fascinant d’expressió i comunicació.

Avui hem culminat la roda de visites al Taller de la pintora lleidatana Mercè Humedas. Els alumnes de Cicles Formatius de Grau Superior d’infantil hem estat treballant sobre el desenvolupament de l’expressió i comunicació plàstica en infants d’Educació Infantil. L’objectiu fonamental de la plàstica en aquestes edats és precisament l’expressió dels sentiments i de les emocions i nosaltres hem tingut el privilegi d’escoltar-ho en directe. La Mercè ens ha ensenyat la seva paleta de colors, els pigments, les barreges…i sobre tot ens ha volgut transmetre el seu amor per la pintura, el rerefons dels seus quadres, el que vol transmetre i el per què  dels seus quadres. Hem après la importància de portar als infants als museus i d’explicar-los les pintures perquè aprenguin a entendre-les i així valorar el nostre patrimoni artístic. Moltes gràcies Mercè!

PER LLEGIR MÉS...