LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Coneixem els instruments a Infantil

Alumnes de 6è de primària han fet una audició pels infants de P-5.

A P-5 hem começat a conèixer els instruments i a quina família pertanyen. Ja ho hem treballat molt a l’aula: amb cançons, víedos a la pissarra digital,…però encara no els haviem vist en directe i d’aprop. Per això, el passat divendres 20 de maig, es va organitzar una petita audició, guiada pel mestre de música, Oscar Labella i realitzada per alumnes de 6è de primària: en Marc i la Teresa, la flauta travessera; en Pau, la trompeta; L’Elena, el violoncel i en Guillem, el violí. Ens van explicar les característiques de cada instrument, les parts i van tocar una petita peça per escoltar com sonen. Van acabar l’audició amb una adaptació de la cançó “Imagine” de John Lennon.

L’experiència ha estat molt enriquidora per a tothom; tant per als infants de P-5, ja que han conegut de primera mà instruments que han estat treballant a la classe de música, com pels alumnes de primària que han pogut explicar i mostrar el que saben a alumnes més petits. Finalment hem gaudit tots d’una bona estona de música.

Visca la música!

PER LLEGIR MÉS...