LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Esquena sana

Xerrada-taller als alumnes de 3r d’ESO.

El dimecres i dijous, els alumnes de 3r d’ESO van assistir a una xerrada a càrrec d’Eva Ribó, fisioterapeuta de l’Hospital de Santa Maria, que tractava sobre la prevenció del mal d’esquena, lumbar i cervicals.

Ens va donar normes, consells i ens va ensenyar diversos exercicis perquè la futura salut dels joves actuals sigui la millor possible.

L’Eva ens  va explicar d’una manera didàctica diverses postures i moviments que hem de començar a adoptar pel nostre benestar. Alguns dels consells van ser: potenciar la zona abdominal, exercicis pel mal d’esquena, la importància d’asseure’ns correctament a la cadira, com dur la motxilla,  evitar alguns moviments perjudicials per les lumbars…

Moltes gràcies, Eva,  pel teu temps, dedicació i entusiasme.

 

PER LLEGIR MÉS...