LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Projecte de l’hort

Collim els fruits. 

Durant mesos els alumnes d’educació infantil  hem anat observant els diferents canvis en les hortalisses  i hem tingut cura de tot el que havíem plantat; hem regat,  arrencat males herbes, adobat i fins i tot vam protegir l’hort del fred d’hivern.

Els nens han pogut gaudir de tot el procés de creixement i ara podem veure el  resultat final en la recollida de les diferents hortalisses i fruites: cols, faves, espinacs, enciams, cebes i maduixes, quina gran collita!

Amb l’enciam i les cebes es van preparar amanides, amb els espinacs  pizzes, amb les cols una boníssima sopa, amb les faves un puré i les maduixes les van tastar, classificar, comptar i fins i tot aprofitar per sumar i restar.

Aquest projecte ens ha permès fer un treball interdisciplinari integrant la descoberta de l’entorn amb la matemàtica i la lecto-escriptura; ha ajudat als infants a interpretar la realitat que els envolta amb gran motivació per descobrir i a aprendre.

PER LLEGIR MÉS...