LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els professors del Col·legi Episcopal participen del jubileu extraordinari de l’any Sant de la Misericòrdia

Jornada de pastoral.

El dia 27 de juny un centenar de professors del Col·legi Episcopal hem peregrinat fins la Catedral de Lleida per guanyar el Jubileu. El bisbe Salvador ens ha rebut i tot seguit hem entrat per la Porta Santa.  A continuació hem celebrat l’Eucaristia de final de curs que ha presidit el nostre bisbe i que han concelebrat mn. Manel i mn.Víctor. Alguns professors s’han encarregat de l’acompanyament musical, d’altres han col·laborat amb les lectures i també amb les pregàries i l’acció de gràcies.

Després d’esmorzar ha tingut lloc la III Jornada Pastoral. En petits grups hem compartit propostes de dinàmiques pastorals en la docència.  Finalment els professors  amb les seves aportacions hem participat de la pregària final a la capella.

PER LLEGIR MÉS...