COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Experiència amb aigua

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Canvia l’aigua de color?

Quantes vegades utilitzem l’aigua durant el dia? Per a què la fem servir? Com és? Podríem viure sense aigua? Totes aquestes preguntes són les que ens vam plantejar abans de fer l’experiència.

Vam pensar per a què utilitzem l’aigua des de que ens llevem fins que anem a dormir, és necessària i vital per a tots els éssers vius i vam recordar que és molt important estalviar-la.

Abans de fer l’experiència vam observar, tastar i olorar l’aigua: no té color, no té gust i no té olor. I…podem canviar l’aigua de color? Vam començar a fer diferents hipòtesis: quan netegem els pinzells de pintura, quan ens retem les mans…

Teniem diferents materials a l’abast per poder fer l’experiència: ampolles, embuts, papers de colors, gots i gibrell amb aigua.Vam esbrinar per a què servien i ja ens vam posar a experimentar. Cadascú vam triar el color que més ens va agradar i vet aquí que així és com l’aigua va canviar de color: semblava màgic!!

PER LLEGIR MÉS...