LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Experiència amb aigua

Canvia l’aigua de color?

Quantes vegades utilitzem l’aigua durant el dia? Per a què la fem servir? Com és? Podríem viure sense aigua? Totes aquestes preguntes són les que ens vam plantejar abans de fer l’experiència.

Vam pensar per a què utilitzem l’aigua des de que ens llevem fins que anem a dormir, és necessària i vital per a tots els éssers vius i vam recordar que és molt important estalviar-la.

Abans de fer l’experiència vam observar, tastar i olorar l’aigua: no té color, no té gust i no té olor. I…podem canviar l’aigua de color? Vam començar a fer diferents hipòtesis: quan netegem els pinzells de pintura, quan ens retem les mans…

Teniem diferents materials a l’abast per poder fer l’experiència: ampolles, embuts, papers de colors, gots i gibrell amb aigua.Vam esbrinar per a què servien i ja ens vam posar a experimentar. Cadascú vam triar el color que més ens va agradar i vet aquí que així és com l’aigua va canviar de color: semblava màgic!!

PER LLEGIR MÉS...