LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Un nou curs a la llar d’infants!

Els més petits ens adaptem als diferents espais i ruitnes.

El dia 5 de setembre els nens i nenes de la llar van ser els primers del col·legi en donar el tret de sortida a aquest nou curs 2016-2017.

Tot són descobriments: companys, educadores, espais, normes i activitats diferents… Des del primer moment es van començar a treballar els diferents hàbits i rutines: la salutació inicial amb les diferents fruites identificatives de cada aula, la neteja personal, l’ alimentació, l’hàbit d’escoltar, de recollir, o estar asseguts mentre es realitza una activitat conjunta i els hàbits de compartir, respectar i conviure, aprenentatges educatius que aniran donant seguretat als infants  i els faran sentir autònoms per gestionar les seves necessitats.

Junts anirem creixent i compartint experiències úniques, benvinguts a la llar !!!

PER LLEGIR MÉS...