COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

RECICLEM!!!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

On hem de posar cada residu?

Ja fa dies que a les nostres aules parlem de la reutilització dels diferents materials, estem atents a les explicacions sobre l’ús dels diferents contenidors, veiem vídeos de conscienciació sobre la classificació dels residus, llegim contes relacionats amb el tema del reciclatge  tot aprenent cançons que ens ajuden a interioritzar-ho.

Amb aquestes activitats les àrees que es treballen són diverses: la descoberta de l’entorn, la matemàtica fent classificació i l’àrea de comunicació i llenguatges amb l’ expressió oral i escrita.

Al Segon Cicle d’Educació Infantil vam tenir una agradable i instructiva sorpresa, ens va venir a veure la reina del reciclatge per recordar-nos com classificar les deixalles i en quin contenidor o paperera abocar-les segons el residu que es tracti, ara només ens cal no oblidar-ho i posar-ho a la pràctica a la classe, al pati, a casa, al carrer…Dies posteriors, la reina del reciclatge va tornar i al  passejar per totes les aules, va poder comprovar  que ho estem fent molt bé.

PER LLEGIR MÉS...