LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

RECICLEM!!!

On hem de posar cada residu?

Ja fa dies que a les nostres aules parlem de la reutilització dels diferents materials, estem atents a les explicacions sobre l’ús dels diferents contenidors, veiem vídeos de conscienciació sobre la classificació dels residus, llegim contes relacionats amb el tema del reciclatge  tot aprenent cançons que ens ajuden a interioritzar-ho.

Amb aquestes activitats les àrees que es treballen són diverses: la descoberta de l’entorn, la matemàtica fent classificació i l’àrea de comunicació i llenguatges amb l’ expressió oral i escrita.

Al Segon Cicle d’Educació Infantil vam tenir una agradable i instructiva sorpresa, ens va venir a veure la reina del reciclatge per recordar-nos com classificar les deixalles i en quin contenidor o paperera abocar-les segons el residu que es tracti, ara només ens cal no oblidar-ho i posar-ho a la pràctica a la classe, al pati, a casa, al carrer…Dies posteriors, la reina del reciclatge va tornar i al  passejar per totes les aules, va poder comprovar  que ho estem fent molt bé.

PER LLEGIR MÉS...