LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Exposició al Centre de Recursos Juvenils de Lleida

Mostra d’art.

Mostra d’art formada per 14 obres dels alumnes de batxillerat artístic al Centre de Recursos Juvenils de l’Ajuntament de Lleida al carrer la Palma.

L’exposició emmarcada en diferents disciplines, estils i tècniques grafico-plàstiques forma part del conjunt Cinema i Art. Les imatges s’’inspiren en diferents obres mestres del món del cinema, tals com: “El club de los poetas muertos” de Peter Weir, “Forrest Gump” de Robert Zemeckis, “El resplandor” de Stanley Kubrick, “Pa negre” d’Agustí Villaronga, “El cisne negro” de Darren Aronofsky, “El planeta de los simios” de Franklin Schaffnerde… Us convidem a conèixer aquesta mostra plena de talent.

PER LLEGIR MÉS...