COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Projecte d’àmbit lingüístic: El Patufet

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de 1r de primària s’endinsen en el món dels contes.

Durant aquest primer trimestre, els alumnes de 1r de cicle inicial de primària treballarem l’àrea de llengua catalana a partir d’un conte tradicional: El Patufet.

Hem començat treballant el conte a partir d’una gimcana que vam realitzar al pati i en la qual havíem de descobrir quin personatge misteriós ens havia enviat una carta, tipologia textual que també treballarem durant aquest curs.

A partir d’aquest conte i dels seus continguts, estructurarem tota una sèrie d’activitats per tal de poder treballar la gramàtica, l’ortografia i el lèxic. Volem aconseguir que tots aquests aprenentatges siguin significatius, competencials, integradors i motivadors; alhora que permetin que l’alumnat pugui connectar aquestes evidències amb la realitat que l’envolta i poder aconseguir així, donar resposta a totes les seves necessitats i aconseguir els objectius plantejats per aquesta àrea.

PER LLEGIR MÉS...