COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

“Un tomb per Lleida”

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Coneguem i gaudim el nostre entorn més proper.

Els alumnes de cinquè estem realitzant el projecte interdisciplinari “Un tomb per Lleida”. És una bona ocasió per conèixer més a fons el nostre entorn més proper, sobretot pel que fa a monuments i construccions emblemàtiques, i també per a saber-nos orientar amb el plànol. L’activitat més recent que hem fet és la de “La ruta de les fonts i el Dipòsit de l’aigua”. Té una mica de tot: construccions amb una funcionalitat concreta, història, orientació…És interessant conèixer com s’abastia d’aigua la ciutat de Lleida fins no fa massa anys, d’on prové l’aigua, com es distribueix, quina finalitat tenia  el Dipòsit i les  fonts monumentals repartides pel casc antic, etc. Situar sobre el plànol tots els recorreguts que anem fent durant el Projecte també resulta una activitat enriquidora. Els dossiers que anem elaborant tembé ens ajuden a ampliar els nostres coneixements sobre la nostra ciutat. Es tracta d’ aprendre del que veiem i del que ens ensenyen, d’ investigar per aprendre més i de gaudir amb el nostre Projecte. Aquest ha de ser el nostre propòsit.

PER LLEGIR MÉS...