LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La Biblioteca Pública espai d’inclusió social

Descoberta de la Biblioteca Pública de Lleida.

Cost de text Les alumnes de 2n del cicle d’Integració social, hem fet una visita guiada a la Biblioteca Pública. Així hem pogut conèixer els diferents recursos que ofereix i que podem aprofitar pels projectes a desenvolupar en les entitats on estem fent practiques i on potser treballarem. Totes les persones poden fer us dels serveis de la Biblioteca, són gratuïts i accessibles. Hem pogut veure des de l’apartat que hi ha per als infants més petits, pels joves i pels adults, a les diferents seccions. La secció especialitzada en lectura fàcil, en dones, en l’àmbit social, els diaris de diferents llocs del món… També l’apartat de música i de pel•lícules que ens poden donar suport en els tallers que es puguin programar. I no podem oblidar les activitats de dinamització cultural obertes a tota la ciutadania. Alhora hem vist com la biblioteca també promou les exposicions i la divulgació de temes socials. Avui hem descobert la biblioteca amb uns altres ulls, com un recurs útil a la intervenció social.

PER LLEGIR MÉS...