COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Herzliche Grüße aus Deutschland!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El Josep ens explica la seva experiència al Fürstenberg Gymnasium, escola colaboradora del Col·legi Episcopal.

Bon dia des de Hörstel, Alemanya.

Em dic Josep i sóc un alumne de 4t d’ESO del Col·legi Episcopal. Aquest any, però, és tot una mica diferent, perquè passaré el primer trimestre a l’escola alemanya Fürstenberg Gymnasium, a Recke.

Estic en una família d’allotjament, on hi ha també nens que van a la mateixa escola amb mi. Cada matí agafem l’autobús, i , després d’una mitja hora arribem a l’escola. Hi ha molts nens, però, que arriben amb bicicletes. Els professors són molt amables amb mi. Solen preguntar-me si entenc allò que expliquen. Els primers dies em parlaven en anglès, per si de cas. Després de les classes, cap allà a les 3 de la tarda tornem també amb autobús.

Ara ja està nevant i per mi, acostumat a les boires de Lleida, ha estat una novetat. Els caps de setmana viatgem per les ciutats properes a la casa: Ösnabruck, Münster, Köln, Nordsee, al Parc d’atraccions Heide, etc.

És la millor forma d’aprendre un idioma, així que recomano a tothom de viure una experiència com aquesta!

PER LLEGIR MÉS...