LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Herzliche Grüße aus Deutschland!

El Josep ens explica la seva experiència al Fürstenberg Gymnasium, escola colaboradora del Col·legi Episcopal.

Bon dia des de Hörstel, Alemanya.

Em dic Josep i sóc un alumne de 4t d’ESO del Col·legi Episcopal. Aquest any, però, és tot una mica diferent, perquè passaré el primer trimestre a l’escola alemanya Fürstenberg Gymnasium, a Recke.

Estic en una família d’allotjament, on hi ha també nens que van a la mateixa escola amb mi. Cada matí agafem l’autobús, i , després d’una mitja hora arribem a l’escola. Hi ha molts nens, però, que arriben amb bicicletes. Els professors són molt amables amb mi. Solen preguntar-me si entenc allò que expliquen. Els primers dies em parlaven en anglès, per si de cas. Després de les classes, cap allà a les 3 de la tarda tornem també amb autobús.

Ara ja està nevant i per mi, acostumat a les boires de Lleida, ha estat una novetat. Els caps de setmana viatgem per les ciutats properes a la casa: Ösnabruck, Münster, Köln, Nordsee, al Parc d’atraccions Heide, etc.

És la millor forma d’aprendre un idioma, així que recomano a tothom de viure una experiència com aquesta!

PER LLEGIR MÉS...