LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Barcelona

Els de 3r visitem la Sagrada Família i el Banc de sang i teixits.

El dimecres 21 de desembre, com a cloenda del 1r trimestre, els alumnes de 3r d’ESO vam anar d’excursió a Barcelona. El primer que vam visitar va ser el Banc de Sang i Teixits, on les metgesses, amablement,  ens van fer una ruta pel centre i ens van ensenyar com distribuïen la sang i com separaven els seus components.

A l’hora de dinar vam anar al centre comercial, Diagonal Mar, on vam tenir una estona per dinar, esbargir-nos, conversar i anar de botigues.

Seguidament ens vam dirigir cap a la Sagrada Família, on un guia ens va fer una ruta per tota la catedral i ens va explicar les parts més importants, mentre que amb la tableta anàvem fent activitats per consolidar les explicacions. La visita de la Sagrada Família ens impactà i ens omplí de pau: és un temple impressionant, ple de simbolismes.

Va ser una excursió on ens van divertir i vam aprendre coses noves a la vegada.

PER LLEGIR MÉS...