LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Gran estrena: Time traveller, el viatger del temps.

Els alumnes de 4t de primària estrenen la seva pel·lícula: Time traveller, el viatger del temps.

Entrada

Durant aquest primer trimestre els alumnes de 4t de primària han dut a terme un projecte per tasques en el que l’objectiu primordial era el treball del diàleg tant en llengua catalana com castellana. En aquest projecte s’ha aprofundit en les diferents tipologies de diàleg (teatral, cinematogràfic…) i s’ha culminat amb la gravació d’un curtmetratge. Els alumnes, a través de la pel·lícula han fet un recorregut a través del temps viatjant del present al passat i també al futur. La història està enmarcada dins del mateix col·legi Episcopal i fa una reflexió molt interessant sobre una hipotètica evolució del joc i l’educació en el futur. Ha estat una experiència molt enriquidora i que ha fomentat molt l’interès i la il·lusió de tots. Felicitem als actors i les actrius de 4t.

PER LLEGIR MÉS...