COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Gran estrena: Time traveller, el viatger del temps.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de 4t de primària estrenen la seva pel·lícula: Time traveller, el viatger del temps.

Entrada

Durant aquest primer trimestre els alumnes de 4t de primària han dut a terme un projecte per tasques en el que l’objectiu primordial era el treball del diàleg tant en llengua catalana com castellana. En aquest projecte s’ha aprofundit en les diferents tipologies de diàleg (teatral, cinematogràfic…) i s’ha culminat amb la gravació d’un curtmetratge. Els alumnes, a través de la pel·lícula han fet un recorregut a través del temps viatjant del present al passat i també al futur. La història està enmarcada dins del mateix col·legi Episcopal i fa una reflexió molt interessant sobre una hipotètica evolució del joc i l’educació en el futur. Ha estat una experiència molt enriquidora i que ha fomentat molt l’interès i la il·lusió de tots. Felicitem als actors i les actrius de 4t.

PER LLEGIR MÉS...