LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes de 4t ESO fem Nadal!

Representem el Pessebre Viven als alumnes d’infantil i primària de la nostra escola.  

El dia 21 de Desembre els alumnes de 4t d’ESO van fer arribar el Nadal d’una manera molt especial als més petits de la casa. Durant tot el dia van participar en el pessebre vivent disfressant-se de tots els personatges més importants, per tal de representar el naixement del nen Jesús. Hi havia mercaders, fusters, pastorets, àngels i sobretot Josep, Maria i Jesús.

Aquesta representació va estar encarada als cursos d’Educació Infantil (P3, P4 i P5) i de 1r a 4t de Primària. La representació estava formada per una part de teatre, en la qual, hi havia un narrador que posava en context als nens en l’època i els fets, amb uns petits diàlegs de Josep, l’àngel i mercaders. I per últim, el públic va poder disfrutar del ball de bastons que oferien els pastorets i que anava acompanyat de nadales, on petits i grans cantaven amb alegria. Va ser una jornada on tant els alumnes de 4t com els infants més petits la van disfrutar moltíssim.

IMG_6095 copiaIMG_6185 copia

PER LLEGIR MÉS...