LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre Recerca

Ens visiten investigadors del GREA de la UdL.

El passat 21 de desembre els alumnes de 2n de Batxillerat, tot just acabades les exposicions dels Treballs de Recerca, van rebre una xerrada per conéixer una experiència real de Recerca a nivell professional. Tres investigadors del GREA (Grup de Recerca d’Energies Alternatives) i també exalumnes del col·legi, el Dr. Álvaro de Gracia, el Dr. Julià Coma i el Dr. Gabriel Pérez van explicar als alumnes en què consisteix fer recerca des d’un grup consolidat de la UdL i quina és la situació actual de la investigació nostre pais. També van donar a conéixer en quins projectes estan treballant actualment en camps com l’emmagatzematge de l’energia tèrmica o l’arquitectura bioclimàtica.

PER LLEGIR MÉS...