COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Xerrada sobre Recerca

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Ens visiten investigadors del GREA de la UdL.

El passat 21 de desembre els alumnes de 2n de Batxillerat, tot just acabades les exposicions dels Treballs de Recerca, van rebre una xerrada per conéixer una experiència real de Recerca a nivell professional. Tres investigadors del GREA (Grup de Recerca d’Energies Alternatives) i també exalumnes del col·legi, el Dr. Álvaro de Gracia, el Dr. Julià Coma i el Dr. Gabriel Pérez van explicar als alumnes en què consisteix fer recerca des d’un grup consolidat de la UdL i quina és la situació actual de la investigació nostre pais. També van donar a conéixer en quins projectes estan treballant actualment en camps com l’emmagatzematge de l’energia tèrmica o l’arquitectura bioclimàtica.

PER LLEGIR MÉS...