COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Xerrada del Sr. Bisbe sobre la funció social de l’església

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Sistemes de protecció als desafavorits.

El 15 de desembre els alumnes de 2n de Batxillerat van rebre una xerrada del  Sr. Bisbe de Lleida Salvador Giménez sobre les actuacions que l’església realitza per ajudar als més desafavorits. Va explicar projectes propers com el funcionament dels Habitatges Socials o Càritas i també va exposar altres aspectes referents a problemàtiques internacionals com la guerra de Siria i el tema dels refugiats. El mateix dia els alumnes de Primer van rebre la xerrada de 4 voluntaris que participen en la campanya de Recollida d’Aliments.

PER LLEGIR MÉS...