LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Son i desenvolupament infantil

Com podem ajudar a dormir als infants?

L’Aida Vilalta, psicóloga infantil, de l’institut del son de Lleida, ha aportat a les clases de primer i segon del CFGS d’Educació Infantil informació,  pautes i consells sobre el son i  el  desenvolupament Infantil.

Entre d’altres aspectes ha destacat  la importància de dormir bé per l’adequat desenvolupament físic i psicològic de l’infant  i hem comentat com l’existència d’alteracions del son comporta conseqüències negatives per tota la família. Per aquests motius és important detectar i tractar aquests problemes el més aviat possible.

També ens ha ofert una sèrie de recomanacions per a la nostra tasca amb els infants  com a educadores i educadors, així  com recomanacions per a nosaltres mateixos en el nostre dia a dia, que haurem d’intentar aplicar!!!

Ha estat una sessió molt interessant i pràctica i volem agrair a l’Aida la seva aportació en la nostra formació.

PER LLEGIR MÉS...