LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Com tu i com jo

Sessió sobre les persones refugiades.

Els grups de primer i segon del CFGS d’Integració Social vam poder compartir una interessant  sessió amb el Kokouvi Tétè Tècnic de la Coordinadora d’ONGD de Lleida i amb la Marta voluntària de la Plataforma Lleida pels Refugiats,

Primer vam veure uns vídeos que ens van ajudar a obrir els ulls i posar-nos en la pell de les persones refugiades, amb aquestes impactant imatges vam estar comentant en petits grups les nostres sensacions,  idees per posar fi a aquesta situació…

Posteriorment la Marta, que ha estat de voluntària  a un camp de refugiats a Grècia, ens va explicar en primera la seva vivència d’aquesta realitat.

Ha estat una sessió, molt impactant, que ens ha interpel·lat sobre la nostra actitud, els nostres plantejaments, els nostres prejudicis…i que ens ha ajudat a conèixer una mica més aquesta situació tan difícil de la nostra realitat.

Volem continuar avançant en el nostre compromís vers les persones refugiades i implicar-nos en algun projecte perquè casa Nostra, Casa Vostra.

#volemacollir

PER LLEGIR MÉS...