COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Sortida cultural a Barcelona

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Visitem el Barri Gòtic i participem en dos tallers de ciència al museu Cosmocaixa.

Els alumnes de 2n ESO hem realitzat una sortida cultural a Barcelona el dia 16 de febrer de 2017. La sortida ha tingut dues vessants culturals ben diferenciades:

  1. a) Visita al Barri Gòtic: Catedral de Barcelona, Carrer de la Pietat, Plaça del Rei, Ajuntament, Palau de la Generalitat i Catedral del Santa Maria del Mar. En aquesta visita hem realitzat un recull fotogràfic que utilitzarem en l’elaboració d’uns murals resum del recorregut, que complementarem amb informació relativa als edificis emblemàtics del Barri Gòtic.
  1. b) Participació en dos tallers de ciència en el museu Cosmocaixa: “Viu l’electricitat” i “So i acústica” en els quals hem pogut realitzar uns experiments científics que ens han apropat més a entendre continguts teòrics, des d’una vessant més pràctica i relacionats amb el nostre entorn més proper.

Ha estat una sortida molt interessant!

PER LLEGIR MÉS...