LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Projecte artístic Joan Miró

Coneixem a un gran artista!

Educació Infantil estem descobrint i treballant la obra de Joan Miró. Un artista català amb una obra molt extensa. Hem après que  li agradava molt pintar, esculpir, dibuixar i fins i tot, era ceramista i gravador.

Utilitzava formes geomètriques i feia referències a l’univers pintant sols, llunes, estrelles i cercles, formes fàcils d’identificar. Els seus colors nítids i la representació d’objectes quotidians en els seus quadres, escultures i esbossos ens han despertat gran interès.

Nosaltres també hem fet obres d’art  com Miró,  en volum “La parella d’enamorats” i “La dona i l’ocell” i quadres  murals plens de formes i colors com li agradaven a Joan Miró.

Aquest projecte ens educa la sensibilitat i la creativitat i ens està ajudant a saber contemplar i gaudir de la màgia de l’art.

PER LLEGIR MÉS...